Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Birleşmiş Milletler: “Faiz Artışlarını Durdurun”!

0

Küresel piyasalar 2021 yılının sonundan bu yana düşüş yaşamaya devam ediyor. Zor bir süreçten geçen yatırım araçları halen toparlanamamış durumda. Bu düşüşlerin en büyük nedeninin ise faiz artışları olduğu görülüyor.

Anadolu Ajansının aktardıklarına göre, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansının (UNCTAD) ardından sonra yayınlanan raporda kritik detaylar yer alıyor.

Enflasyon oranlarını düşürmek için faiz artışlarına giden merkez bankaları, dünyanın küresel bir resesyon tehditi ile karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Olası bir ekonomik durgunluğun altını çizen Birleşmiş Milletler, başta Amerikan Merkez Bankası (FED) olmak üzere tüm gelişmiş ülkelerin merkez bankalarını eleştirmeye başladı.

Faiz artışları ile birlikte yatırım araçlarının da büyük bir çöküş yaşamasına sebebiyet veren merkez bankaları, ilerleyen süreçte bu şahin politikalarından geri adım atması gerekmekte.

Amerikan Merkez Bankasının (FED) aldığı kararlar sonrasında Türkiye’nin de içerisinde olduğu gelişmekte olan 90 adet ülkenin para birimi dolar karşısında yüzde 10’dan fazla değer kaybetti.

Her ne kadar yüzde 10 yüksek bir miktar gibi görülmese de, FED’in faiz artış tutumunun devam etmesi küresel bir krizin tetiklenmesine neden olacak.

Bugün itibariyle lider kripto para biriminin yükseliş yaşadığı görülüyor. İlerleyen süreçte FED’in üzerindeki resesyon tehlikesi artmaya başladığı takdirde, faiz artışlarının durması ve piyasaların yükselmesi bekleniyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.