Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,072.78
+181.15
Ethereum
$3,740.84
+31.52
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.40
+1.46
Litecoin
$84.80
+0.12
Monero
$140.99
-1.11
Cardano
$0.46
-0

Binance, Piyasa Manipülasyonu İddialarını yalanladı!

1

DWF Labs, piyasa manipülasyonu suçlamalarına ilk olarak Eylül 2023’te maruz kaldı.

Binance, DWF Labs’in iddia edilen piyasa manipülasyonu hakkındaki son iddiaları reddetti.

DWF Labs’in iddia edilen piyasa manipülasyonu üzerine yeniden gündeme gelen suçlamalarla ilgili olarak, Binance’den bir önceki bir çalışan olduğunu iddia eden anonim bir kaynak, Binance araştırmacılarının 2023 yılı boyunca DWF’den 300 milyon dolarlık yıkama işlemi tespit ettiğini söyledi. Bu bilgiye göre, 9 Mayıs tarihli bir The Wall Street Journal raporuna göre.

Piyasa manipülasyonu olayı hakkında sorulduğunda, Binance raporları reddetti. Bir Binance sözcüsü şunları söyledi:

“Binance, piyasa izleme programının platformumuzda piyasa manipülasyonuna izin verdiğine dair herhangi bir iddiayı kesin bir şekilde reddeder. Güçlü bir piyasa izleme çerçevesine sahibiz ve piyasa kötüye kullanımına karşı önlem alıyoruz. Kullanıcılarımızdan herhangi biri kullanım koşullarımızı ihlal ederse, bu kullanıcılar platformumuzdan çıkarılır; piyasa kötüye kullanımına asla izin vermiyoruz.”


WSJ raporuna göre, DWF Labs’in 2023 yılında Yield Guild Games (YGG) tokeni ve en az altı diğer kripto paranın fiyatını manipüle ettiği belirtildi. Ancak, Binance, izleme programının bunu imkansız kılacağını söyledi.

Binance, piyasa manipülasyonu belirtileri gösteren tüccarları aktif olarak yasaklıyor, bir sözcü şunları söyledi:

“Son üç yıl boyunca, kullanım koşullarımızı ihlal eden ve toplamda 2.5 trilyon dolarlık bir işlem hacmi olan neredeyse 355.000 kullanıcıyı platformumuzdan çıkardık.”

Dünyanın en büyük borsası olan Binance için potansiyel piyasa manipülasyonunu araştırmak en önemli önceliklerden biridir, bu durum bağımsız araştırmalarla da kanıtlanmıştır, Binance’ın sözcüsü ekledi:

“Binance’in piyasa izleme uygulamalarına yönelik Inca Digital’den gelen son bağımsız bir araştırma, yaklaşımımızın etkinliğini doğrulayarak ‘anormal işlem faaliyetlerinin minimal belirtilerine’ ulaştı.”


Eylül 2023’te yüksek hacimli on-chain aktivite, kripto yatırımcılarının dikkatini çektikten sonra DWF Labs – bir Web3 yatırım ve piyasa yapıcısı şirketi – piyasa manipülasyonu iddialarıyla ilk kez karşılaştı.

Algoritmik işlem şirketi ve piyasa yapıcısı Wintermute, DWF Labs’i kripto piyasası manipülasyonuyla suçlayan ilk şirketlerden biriydi.

Eylül ayında Token2049’da yapılan bir röportajda Wintermute’un kurucu ortağı Yoann Turpin, DWF Labs’in “bizim anladığımız anlamda piyasa yapıcılar olmadıklarını” ve kullanıcıları “özünde tezgahüstü işlemleri yatırım olarak ilan ettikleri için” kafalandırdıklarını belirtti.

DWF Labs’in kurucu ortağı Andrei Grachev ise iddiaları kesin bir şekilde reddetti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.