Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,832.10
+847.63
Ethereum
$3,067.38
+113.95
Dogecoin
$0.15
+0.01
Ripple
$0.49
+0.02
Binance Coin
$549.33
+23.3
Litecoin
$76.83
+1.59
Monero
$117.65
+4.88
Cardano
$0.45
+0.01

Avustralya’nın En Büyük Bankasından Şaşırtan Karar!

0

Avustralya Commonwealth Bank (CBA) bugün dolandırıcılıkla mücadele politikasının bir parçası olarak kripto para borsalarına müşteri transferlerini sınırlamak için adımlar attığını duyurdu.

Reuters’e göre CBA, belirlenmiş kripto para borsalarına ödeme yapılmasına izin vermeyecek. Avustralya’nın en büyük bankası CBA, hangi borsaların kısıtlanacağı konusunda daha fazla bilgi vermedi.

Ayrıca banka, aldığı ek tedbirler kapsamında kripto para borsalarına yapılan havalelerin güvenlik amacıyla 24 saat süreyle tutulacağını ve kripto para borsalarına son dönemde gönderilen tutarlara aylık 10.000 AUD limit uygulanacağını duyurdu. Ayrıca, ek önlemlerin seçilen borsalar için mi yoksa ülkede faaliyet gösteren tüm kripto para birimi borsaları için mi geçerli olacağını söylemedi.

CBA yetkilileri, kripto para borsalarına para aktaran müşterilerin bu dönemde büyük bir potansiyel dolandırıcılık riskiyle karşı karşıya olduğuna dair şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

Öte yandan, bu tür önlemler Avustralya’da da artan sıklıkta görülmektedir. Mayıs ayında ülkedeki diğer dört büyük banka da kripto para borsaları için benzer önlemler açıkladı. Bu durumdan en çok etkilenen borsa Binance’in Avustralya’daki yan kuruluşu. Kripto para borsaları, kripto para borsaları için fiat destekli bir ödeme hizmeti olan Cuscal’ın şirketle çalışmayı bırakmasının ardından Avustralya doları ile ticaret yapma yeteneğini kaybetti.

Avustralya’daki durum kripto para yatırımcılarını korkuturken, yatırımcıların platformdan hızlı bir şekilde çıkmak istemesiyle bitcoin ülkede %20 indirimle satılmaya başladı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.