Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,764.84
+3119.06
Ethereum
$3,107.82
+100.14
Dogecoin
$0.15
+0.01
Ripple
$0.50
+0.01
Binance Coin
$560.14
+10.94
Litecoin
$81.05
-1.06
Monero
$118.71
+3.46
Cardano
$0.46
+0.02

Avrupa’da Binance ile İlgili Dikkat Çekici Gelişme

0

Kripto para borsası Binance, euro işlemlerindeki mevcut bankacılık ortağı Paysafe Payment Solutions Ltd.’nin 25 Eylül’den itibaren desteğini çekeceğini duyurdu.

Dünya çapında birçok düzenleme ile karşılaşan ve pazar payında düşüş yaşayan Binance, euro işlemleri konusunda yeni bir zorlukla yüz yüze geldi. Mevcut euro işlemleri bankacılık ortağı Paysafe Payment Solutions Ltd., 25 Eylül tarihinden itibaren Binance ile olan işbirliğini sonlandıracağını belirtti.

Coindesk’le paylaşılan bir açıklamada, “Binance, Banka Transferi (SEPA) yoluyla EUR para yatırma ve çekme işlemleri için sağlayıcısını değiştirecektir. Mevcut ortağımız Paysafe, 25 Eylül 2023 tarihinden itibaren Binance kullanıcılarına bu hizmetleri sunmayacak.” ifadelerine yer verildi.

SEPA, yani “Single Euro Payments Area” (Tek Euro Ödemeler Alanı), Avrupa Birliği’nin entegre sınır ötesi ödeme ağını tanımlar.

Bu durum, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in Avrupa ve ABD mali düzenleyicileriyle karşı karşıya kalmasının ardından karşılaştığı yeni bir zorluk olarak göze çarpıyor.

Bu ayın başında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance, Binance.US ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao hakkında, kayıtsız menkul kıymetler sunma ve müşteri fonlarının kullanımı ile ilgili iddialar da dahil olmak üzere çeşitli federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı.

Borsa, o zamandan beri Birleşik Krallık ve Hollanda’dan çekilme kararını duyurdu. Ayrıca, Belçika’nın piyasa düzenleyici kurumu Binance’e ülkede kripto hizmetlerini durdurma kararı vermişti.

Financial Times’a göre, 2022 Şubat’ında İngiltere’nin mali düzenleyicisi, Binance’in Paysafe ile anlaşma yaparak ülkenin birincil ödeme ağına erişim kazanması konusundaki endişelerini dile getirmişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.