Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,257.60
-783.76
Ethereum
$3,536.83
+25.87
Dogecoin
$0.14
-0.01
Ripple
$0.48
0
Binance Coin
$608.29
-0.66
Litecoin
$78.91
-0.95
Monero
$173.45
-2.11
Cardano
$0.41
-0.01

Arbitrum, Oyun İnovasyonu İçin 215 Milyon Dolarlık ARB Token Dağıtacak!

1

Mart ayında ilk olarak sunulan öneri, 7 Haziran’da %75’in üzerinde oyla onaylandı.

Ethereum rollup tabanlı layer-2 ağı Arbitrum’dan sorumlu olan Arbitrum Vakfı, ekosistem içinde oyun endüstrisini geliştirmek için önemli kaynaklar ayırdı.

Öneri, yeni kurulan Oyun Katalizör Programı (GCP) aracılığıyla üç yıl boyunca dağıtılmak üzere yaklaşık $215 milyon değerinde 225 milyon Arbitrum (ARB) tokeninin ayrılmasını içeriyor.

Program, oyun geliştiriciler ve oyuncular arasında Arbitrum, Orbit ve Stylus’un tanınırlığını ve kullanımını hızla artırmayı, oyun topluluğu içinde büyümeyi ve etkileşimi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Mart ayında ilk olarak sunulan öneri, 7 Haziran’da %75’in üzerinde oyla onaylandı. Program, oyun geliştirmeyi teşvik etmek amacıyla Arbitrum merkezi olmayan otonom organizasyonunun (DAO) iki yıl boyunca 200 milyon ARB ayırmasını önermişti.

Önerinin önde gelen destekçileri arasında L2Beat, Wintermute ve oyun odaklı bir organizasyon olan Treasure DAO bulunuyordu. Blockworks Research ve Camelot DAO ise karşı çıkanlar arasındaydı.

Treasure DAO, X platformunda yaptığı kutlama mesajında öneriyi destekledi: “Arbitrum, oyunların evidir — haydi biraz sihir yaratalım.”

Finansman ve yönetim yapısı

Fonun önemli bir kısmı yayıncılara ayrıldı ve yeni ve erken aşama geliştiriciler, mevcut fiyatlarla yaklaşık $483,000 değerinde 500,000 ARB’ye kadar hibe almaya uygun olacaklar.

Öte yandan, daha yerleşik geliştiriciler, tokenler, hisse senedi veya benzer düzenlemeler içeren değer paylaşımı bileşeni içeren yatırımlar için başvuruda bulunabilirler. Kalan fonlar, altyapı ile ilgili ödüller ve operasyonel giderler arasında dağıtılarak ekosistemin büyümesi ve gelişimi desteklenecek.

GCP’nin günlük operasyonlarını özel bir ekip yönetecek. Bu sırada, oyun, risk sermayesi, veri analizi ve DAO yönetimi uzmanlarından oluşan beş üyeli bir konsey stratejik denetim ve rehberlik sağlayacak.

Bu yönetim yapısı, fonların DAO’nun hedeflerine ulaşmak için etkili bir şekilde tahsis edilmesini sağlarken, yeniliği ve hesap verebilirliği teşvik eder. Konsey ayrıca yatırım kararları ve ekip atamaları üzerinde veto yetkisine sahip olup, programın başarılı bir şekilde uygulanmasını ve yönergelerine uygunluğunu garanti eder.

GCP, operasyonel giderlerini $25 milyon ile sınırlayan katı bir finansal çerçeve oluşturdu. Bu sınırı aşan herhangi bir harcama, DAO’nun açık onayını gerektirir.

Ayrıca, Mart ayında, Arbitrum DAO, Tornado Cash’in geliştiricileri Roman Storm ve Alexey Pertsev’in yasal savunma masraflarını finanse etme önerisini geri çekti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.