Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

X, Kripto Ödeme Lisansı Aldı!

6

Daha önce Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X, bu hafta başında Rhode Island’dan bir ödeme lisansı aldı. Bu lisansla birlikte, şirket artık ABD’de toplamda yedi farklı eyaletten lisans almış oluyor.

Platformun sahibi Elon Musk, kripto paralara olan ilgisini sıkça dile getirse de, bu lisanslar sadece kripto para işlemlerini kapsamıyor. Musk, Haziran ayından bu yana Arizona, Maryland, Georgia, Michigan, Missouri ve New Hampshire eyaletlerinden de para ve varlık aktarma lisansları edinmiş durumda.

Musk, Nisan 2022’de Twitter’ı satın almadan hemen önce, “Blok zinciri tabanlı ve kripto ödemeleri içeren yeni bir sosyal medya şirketine ihtiyaç olduğunu” ifade etmişti.

Rhode Island İş Regülasyon Departmanı (DBR), ödeme lisansı için onay gerektiren firmaları genellikle “para transferleri, geleneksel banka havaleleri (örneğin Western Union) ve elektronik transferler (örneğin PayPal)” gibi hizmetler sunan şirketler olarak tanımlıyor.

İlginç bir şekilde, Western Union ve PayPal gibi finansal hizmet firmaları da, X’in aldığı devlet lisanslarına benzer şekilde, sundukları hizmetler ve iş yaptıkları eyaletlere uygun ek lisanslara sahipler.

Son olarak, X tarafından alınan lisanslar kripto ödemeleri kolaylaştırabilir ancak bu lisanslar yalnızca kripto ödemeleri için değil. Örneğin, New Hampshire’daki lisans “para transferi, ödeme araçlarını satmak veya ihraç etmek ya da parasal değerin başka bir yere iletilmesi için parasal değer almak” işlemlerini de kapsamaktadır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.