Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,853.66
-48.46
Ethereum
$3,114.72
+61.34
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.49
0
Binance Coin
$559.15
+12.35
Litecoin
$77.87
+0.39
Monero
$122.09
+4.37
Cardano
$0.46
+0.01

Vitalik Buterin’in bahsettiği kripto projesi değer kazandı.

2

Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin, son zamanlarda popüler olan DePin adlı kripto alanını sorgulayan bir paylaşım yaptı. “Merkezi olmayan Fiziksel Altyapı” olarak bilinen DePin projesinden Storj, Buterin’in paylaşımında adının geçmesiyle %10’dan fazla bir artış yaşadı.

Vitalik Buterin, DePin alanı olarak bilinen “Merkeziyetsiz Fiziksel Altyapı” konusunda sorgulamalarda bulunduğu bir paylaşım yaptı. Warpcast üzerinden yaptığı paylaşımda Buterin, “İnsanları, DePin projelerinin gerçekten işe yarayacağına inandıran ne?” diye sordu.

Bu soruyu sorarken, “Storj ve çeşitli merkeziyetsiz projeler 10 yıldan fazla bir süredir kripto para dünyasında var olmalarına rağmen, şimdiye kadar pek başarılı olamadılar. Neden şimdi başarılı olsunlar?” dedi. Buterin’in bu paylaşımından sonra Storj’un değeri %10’dan fazla arttı.

Storj, bulut depolama çözümleri sunan ve DePin alanında öne çıkan projelerden biridir. Buterin’in paylaşımının ardından Storj’un değeri 0.9 dolardan yukarı çıktı, ancak daha sonra tekrar bu seviyenin altına geriledi.

DePin projeleri, fiziksel altyapının da finans ve diğer alanlar gibi merkeziyetsizleşmesini ve böylece belli bir tekelin dışına çıkmasını hedefleyen oluşumları ve şirketleri içermektedir. Filecoin ve Storj gibi projeler, bu alanda en eski oyuncular olarak bilinmektedir.

Kripto para dünyasındaki DePin alanı, son dönemde yapay zeka gibi çok konuşulan ve etrafında ilginin gittikçe arttığı bir kategori olarak görülmektedir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.