Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,853.66
-48.46
Ethereum
$3,114.72
+61.34
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.49
0
Binance Coin
$559.15
+12.35
Litecoin
$77.87
+0.39
Monero
$122.09
+4.37
Cardano
$0.46
+0.01

SEC’den Spot Bitcoin ETF İçin Kritik Görüşmeler!

4

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), büyük varlık yönetim şirketleriyle spot Bitcoin ETF’lerinin onayı üzerine görüşmeler yapmaktadır. Bu görüşmeler, SEC Başkanı Gary Gensler’ın ofisinden yetkililerin de katılımıyla gerçekleşti. Mahkeme belgelerine göre, SEC, bu finansal ürünlerin büyük borsalarda işlem görebilmesi için gerekli kural değişikliklerini ele almak üzere 14 Aralık’ta BlackRock temsilcileriyle buluştu. Bloomberg’den ETF analisti James Seyffart, bu görüşmenin taraflar arasındaki üçüncü toplantı olduğunu belirtti.

Önceki haftalarda da SEC ile varlık yöneticileri arasında yoğun toplantılar gerçekleştirildi. 8 Aralık’ta SEC, Grayscale, Franklin Templeton ve Fidelity’den temsilcileri ağırladı. Kasım ayının sonlarında SEC yetkilileri, piyasa manipülasyonu ve yatırımcı korumaları konularını tartışmak üzere Hashdex ekibiyle buluştu. Cointelegraph’a göre, bu toplantı özellikle Chicago Ticaret Borsası’ndaki fiziksel borsalardan spot Bitcoin satın alınmasına odaklandı.

WisdomTree, BlackRock, Invesco, Fidelity ve Grayscale gibi büyük varlık yönetim şirketleri, spot Bitcoin ETF ürününü piyasaya sürme amacında. SEC yıllar boyunca bu tür teklifleri reddetti ancak analistler, 2024 başında bir onayın mümkün olabileceğini öngörüyorlar. Onaylanması durumunda, bu ürünler Wall Street borsalarında işlem görecek ve Bitcoin, dünyanın en önde gelen yatırım şirketleri tarafından desteklenen bir ürün olarak daha geniş bir kitleye ulaşacak. Spot Bitcoin ETF, Bitcoin’in fiyatını doğrudan takip ederken, SEC 2021’de ilk vadeli işlem Bitcoin ETF’ine onay vermişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.