Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

SEC, XRP Davasında Geri Adım Mı Attı?

5

Dün gece saatlerinde yaşanan gelişmeyle birlikte, SEC, Ripple (XRP) kurucuları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e karşı açtığı davada suçlamaları gönüllü olarak düşürme kararı almıştı. Bu karar, Ripple cephesinde büyük bir sevinçle karşılanmış ve bir zafer olarak kabul edilmiş olsa da, olayın bazı detayları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bazı avukatlar, SEC’in bu adımının özellikle planlı bir şekilde atıldığını ve bu sayede SEC’in Ripple davasında daha erken bir temyiz başvurusu yapma imkanı bulabileceğini savunuyorlar. Yani SEC, Ripple kurucularına karşı açtığı davayı düşürerek, Kasım ayının sonunu beklemeksizin temyiz sürecine geçebilir.

XRP davasıyla yakından ilgilenen gazeteci Eleanor Terrett, benzer bir düşünceye sahip olduğunu ve kaynaklarının da bu görüşü desteklediğini açıkladı. Terrett’e göre, SEC’e yakın kaynaklar, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e yöneltilen suçlamaların düşürülmesine rağmen, kurumun XRP davasının diğer bölümlerinde, özellikle coinin tüm hizmet ve satışlarının menkul kıymet olarak sınıflandırılması gibi konularda dava sürecine devam edeceğini belirtiyorlar.

Dünki gelişmenin ardından XRP altcoin fiyatı yaklaşık %7 oranında yükselmiş ve Ripple yöneticileri bu gelişmeyi “SEC’in geri adım atması” olarak yorumlamışlardı. Bu gelişmeler, XRP topluluğu ve kripto para piyasası genelinde büyük ilgiyle karşılandı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.