Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

SEC, Binance’in İsteğine Karşı Çıktı: Önemli Karar Günü 18 Ocak

1

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance US, ana şirket Binance ve CEO’su Changpeng Zhao hakkında açılan davanın düşürülmesi talebine itirazda bulundu. SEC, mahkemeye sunduğu yeni itiraz dilekçesinde, bahsi geçen şüphelilerin menkul kıymetler mevzuatını çiğnediklerini ve dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduklarını öne sürdü.

Daha önce SEC, bu yılın haziran ayında Binance US, Binance ve Zhao hakkında dava açmıştı. Binance ise eylül ayında, davanın usulen reddedilmesi gerektiğini talep eden kapsamlı bir dilekçe vermişti.

SEC’in son dilekçesinde, davanın neden reddedilmemesi gerektiği ve şüphelilerin davranışlarının bir yatırım sözleşmesinin menkul kıymetler hukuku kapsamına girip girmediğini değerlendiren Howey testine uyduğu iddia edildi. Ayrıca, Binance’in kayıt dışı menkul kıymetleri sattığı ve böylece yasalara aykırı hareket ettiği belirtildi. Binance’in SEC’nin otoritesini sorgulamasına karşılık, dilekçede SEC’nin varlık sınıfı ne olursa olsun yatırımcıları koruma yetkisinin altı çizildi. SEC, ek olarak Binance US’yi kendi soruşturmalarını engellemeye çalışmak ve iş birliği yapmamakla itham etti.

18 Ocak’ta Mahkeme Duruşması Gerçekleştirilecek

18 Ocak 2024 tarihinde, Binance’in davanın reddi yönündeki talebine ilişkin olarak mahkeme duruşması gerçekleştirilecek. İlgili oturumda her iki tarafın da mahkemede argümanlarını sunarak kendilerini savunma hakkı olacak.

SEC, Binance’in bu talebine itiraz ederken, kurumun başkanı Gary Gensler da bugünkü bir açıklamasında kripto para piyasasını sert bir dille kınadı. Gensler, sektörün ‘dolandırıcılık ve manipülasyonla dolu’ olduğunu belirtti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.