Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,979.55
+668.03
Ethereum
$3,746.35
+54.58
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.87
+5.01
Litecoin
$84.85
+0.26
Monero
$141.39
+0.04
Cardano
$0.46
0

Polyhedra Network, Google Cloud Destekli Proof Cloud ile ZK Kanıtlarını Ölçeklendiriyor!

10

Güvenli ve ölçeklenebilir sıfır bilgi (ZK) kanıt altyapısının gelecek neslini öncüleyen ekip olan Polyhedra Network (“Polyhedra”), hem Web2 hem de Web3 ortamlarında ZK teknolojilerine artan talebi karşılamak için Google Cloud ile güçlerini birleştirdi. Bu işbirliği, Polyhedra’nın son teknoloji araştırmalarından ve özel algoritmalarından yararlanıyor ve bu algoritmalar şimdi Google Cloud tarafından sağlanan ZK-as-a-Service aracılığıyla dünya çapındaki geliştiricilere açık hale getiriliyor. Polyhedra’nın özel algoritması, belirli kanıtları ölçekli ve etkin bir şekilde yürütmek için titizlikle optimize edilmiş ve Google Cloud’un son derece optimize edilmiş altyapısıyla sorunsuz bir şekilde entegre olmuş,  ZK kanıtlarını kullanan geliştiriciler için eşsiz performans ve güvenilirlik sağlıyor.

Başlangıçta Polyhedra, yüksek talep gören iş yüklerini ve günlük görevleri destekleme kapasitesini arttırmak için Google Cloud’un yeteneklerinden faydalanır. Sıfır-bilgi kanıtlarını üretme sürecini basitleştiren bulut tabanlı hizmet Proof Cloud, geliştiricilerin Polyhedra’nın yenilikçi sıfır bilgi kanıtlarını kullanmalarına ve kodu doğrudan Google Cloud altyapısında çalıştırmalarına olanak tanır. Proof Cloud, kanıt üretiminin karmaşıklıklarını ortadan kaldırır. Böylece geliştiriciler uygulamalarını oluşturmaya odaklanabilirken, belirli ihtiyaçları için en verimli ve uygun altyapıdan faydalanabilirler. Bugüne kadar, Polyhedra Network’ün Proof Cloud’u 40 milyondan fazla ZK kanıt üretim görevine hizmet etmiş ve zkBridge ve ZK Oracle’lar gibi çeşitli ZK altyapı uygulamalarını desteklemiştir. Bu işbirliği, Polyhedra Network’ün sıfır bilgi ürün yelpazesini, birlikte-çalışabilirlik odaklı uygulamalardan daha genel uygulamalara genişletmeyi amaçlayan en son girişimidir; tüm bu uygulamalar sıfır bilgi teknolojisinden fayda sağlamaktadır.

Geliştiriciler, hem hız hem de maliyet açısından önemli bir verimlilik artışı yaşayacaklar ve aynı zamanda ZK kanıtlarının erişebilirliğini ve işlevselliğini arttıracaklar. Google Cloud’un Vertex AI yetenekleri ile ZK kanıtlarının entegrasyonu, Sıfır Bilgi Makine Öğreniminde güçlü yeni özelliklerin kilidini açmayı amaçlar. Bu, gizlilik odaklı makine öğrenimi çözümlerini çok daha erişilebilir ve yaygın olarak kullanılabilir hale getirmeyi amaçlar. Ayrıca, Blockchain Node Engine’in gücüyle Polyhedra, blockchain operasyonları için ZK iş yüklerini düzene koyarak, blockchain ağlarının daha hızlı dağıtımını ve ölçeklenmesini sağlayacak. Bu iyileştirme, nodeları ve işlemleri; geliştiriciler ve kurumlar için daha ulaşılabilir ve pratik hale getirecek.

Polyhedra, yetenekli doktora araştırmacıları ekibiyle birlikte, yenilikçi çözümlerini optimize etmek için Google Cloud’ın gücünden yararlanıyor. Google Kubernetes Engine (GKE), Hyperdisk Vertex AI, GPU’lar ve Blockchain Node Engine (BNE) gibi stratejik Google Cloud teknolojilerini kullanarak, ürün yelpazesi genelinde olağanüstü performans ve ölçeklenebilirlik elde ediyor.,bu partnerlik; hızla büyüyen ZK kanıtları alanında Polyhedra’nın çığır açan teknolojik ilerlemelerini ve bu alana sarsılmaz bağlılığını vurguluyor.

Polyhedra Network Baş Strateji Sorumlusu Eric Vreeland, “Google Cloud ile entegrasyon, sıfır bilgi kanıt hizmetlerini herkese sunma yolunda atılan ilk adımdır. Sıfır bilgi kanıtları, günümüz bilgi işlem süreçlerinde mevcut olan veri geçerliliği ve ölçeklenebilir hesaplama sorunlarına yenilikçi bir çözüm sunmaktadır. Proof Cloud, mevcut standartlara kıyasla önemli hız ve maliyet iyileştirmeleri sağlar ve şimdi Google Cloud ile bu yetenek daha geniş bir kitleye sunulacak. Web3 altyapısının sınırlarını zorlamaya devam ederken, Google Cloud sıfır bilgi ürünlerimizin yeteneklerini, benzeri görülmemiş düzeylere taşımamıza olanak sağlayacak.” diye belirtti.

Polyhedra Network’ün sıfır bilgi kanıt üretim hizmetleri başlatıldığından bu yana sürekli büyüme göstermiş, kanıt üretimi geçen yıl boyunca 100 kat artmıştır.Bu işbirliği, Polyhedra’nın yakın zamanda tamamlanan ve şirketi unicorn statüsüne yükselten 20 milyon dolarlık fonlama turunun ardından gerçekleşti. Yapay zeka kullanımının rekor kırdığı bu zamanlardaki bu anlaşmayı daha da detaylandırmak gerekirse; iki şirket ayrıca “sıfır bilgi makine öğrenme” yeteneklerini geliştirmek için işbirliği yapacak. Bu yetenekler, Polyhedra sayesinde yapay zeka kalite kontrolü sağlama amacına da imkan verecek.

“Web3 ekosistemini büyütmeye yardımcı olmak için geliştiricilere güvenli ve ölçeklenebilir teknoloji sağlama konusunda kararlıyız,”diyen APAC Web3 Başkanı Rishi Ramchandani. “Polyhedra Network ile işbirliğimiz, sıfır bilgi çözümlerini ilerletecek ve daha fazla geliştiriciye sıfır bilgi erişimini mümkün kılacaktır.”diye ekledi.

Polyhedra Network Hakkında

Polyhedra Network, ileri sıfır-bilgi kanıt teknolojisi ile güvenli, birlikte-çalışabilir (interoperability) ve ölçeklenebilir Web3 altyapısının gelecek neslini inşa etmektedir. Ekip, mevcut çözümlerden çok daha hızlı performans sağlayan bir dizi son nesil zk-SNARK protokolü geliştirmiş ve dağıtmıştır. Polyhedra’nın birlikte-çalışabilirlik çözümü olan zkBridge, 25’ten fazla blokzinciri bağlar ve sıfır bilgi kanıtları kullanarak zincirler arası mesajların geçerliliğini ispatlar. Polyhedra Network ile proje yapan geliştiriciler, herhangi bir ek güven varsayımı olmaksızın güvenli, ölçeklenebilir, web3’te birlikte-çalışabilir uygulamalar yaratabilirler.

Daha fazla bilgi için: https://polyhedra.network

Media Contact

M Group Strategic Communications (on behalf of Polyhedra Network)

[email protected]

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.