Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Morgan Stanley: Kripto Piyasasında Kış Dönemi Sonlanmış Olabilir

1

ABD’nin önde gelen finans kuruluşlarından Morgan Stanley’in yayımladığı son raporda, kripto paralarla ilgili ayı trendinin bitmiş olabileceğine dair belirtiler olduğu belirtildi.

Morgan Stanley’in strateji uzmanı Denny Galindo, “Elimizdeki verilere göre kripto soğuk döneminin geride bırakılmış olabileceği ve kripto piyasasında olumlu bir dönemin yaklaşmakta olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bitcoin’in değerindeki en düşük seviyenin belirlendiğini savunan bu yatırım devi, bunu bazı ölçüm araçlarıyla ortaya koydu. Yayınlanan raporda, son zirve döneminden bu yana geçen zaman, değer kaybının boyutu ve madencilerin piyasadan çekilmesi gibi faktörlerin dip seviyesine işaret ettiği belirginleştirildi. Ek olarak, Bitcoin’in zirve değerinden bu yana %80 değer kaybettiği ve bu oranın, zirveden sonraki 12-14 ay içerisinde yaşanan ortalama %83’lük düşüşle örtüştüğü ifade edildi.

Bitcoin yatırımcıları için önemli olan blok ödülünün yarıya indirilmesi (halving) olayına giderek daha yaklaşıldığına dikkat çekildi. Yarılanma olayının Nisan 2024’te meydana geleceği tahmin ediliyor. Genel olarak bilindiği üzere, halving olayı yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşir ve madencilikten elde edilen ödülleri yarıya düşürür. Bu durum Bitcoin’in enflasyon oranını olumlu yönde etkiler. Tarih boyunca yapılan gözlemler, Bitcoin’deki değer artışlarının büyük kısmının halving olayından 12 ile 18 ay sonrasında yaşandığını göstermekte. Bir sonraki yarılanmanın da piyasada olumlu bir hareket yaratması öngörülüyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.