Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,662.49
-862.3
Ethereum
$3,406.53
-9.39
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.57
-0.06
Binance Coin
$568.94
-2.52
Litecoin
$71.20
-0.93
Monero
$160.76
+1.17
Cardano
$0.42
-0.02

Mahkeme kararıyla belirlendi: Craig Wright, Satoshi Nakamoto olmadığına karar verildi.

1

İngiltere’de devam eden bir dava sonucunda, kripto dünyasında “sahte Satoshi” olarak bilinen Craig Wright’ın, hakim tarafından haksız bulunduğu ve gerçek Satoshi Nakamoto olmadığına karar verildi. Ayrıca, Bitcoin whitepaper’ını da yazmadığına hükmedildi.

Kripto Açık Patent Birliği (Crypto Open Patent Alliance (COPA)) adlı kurumun Craig Wright’a İngiliz mahkemesinde açtığı dava bugün resmen sona erdi. Hakim James Mellor, konuya son noktayı koyarak, “Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olmadığı ve Bitcoin whitepaper’ını yazmadığı” kararını verdi.

Hakim, Wright’ın Nakamoto olmadığına dair “ezici” kanıtlar bulunduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı: “Oldukça uzun bir karar hazırlayacağım. Kanıtların çok güçlü olduğu sonucuna vardım. Craig Wright, bu teknik incelemenin yani Bitcoin whitepaper’ının yazarı değildir. Satoshi değildir. Bitcoin’in yaratıcısı değildir.”

Karar kripto para dünyasında sevinçle karşılanırken, birçok Bitcoin odaklı haber kanalı da gelişmeyi takipçilerine aktardı. Jack Dorsey’den Lyn Alden’a, Stephan Livera’dan Jack Mallers’a kadar önemli Bitcoin destekçileri de yine kararı kendi hesaplarından paylaştılar.

COPA, ilk olarak 2021 yılında Wright’a dava açmıştı. Kuruluş, dava için Wright’ın sürekli olarak Bitcoin whitepaper’ı üzerinde hak iddia etmesini ve kişiler ile kurumlardan tazminat talep etmesini sebep göstermişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.