Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,167.57
+366.82
Ethereum
$3,755.98
+24.22
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.74
+1.17
Litecoin
$85.00
-0.12
Monero
$141.29
+0.26
Cardano
$0.46
0

Kripto Fiyat Analizi – ETH, XRP, ADA, BNB, SOL

1

Bu hafta Ethereum, Ripple, Cardano, Binance Coin ve Solana’ya daha yakından bakıyoruz.

Ethereum (ETH)

Ethereum bu hafta yükselmeye devam etti ve %3,5’lik bir fiyat artışı kaydetmeyi başardı. Bu süreçte ETH, şu anda destek görevi gören 1.800 dolardaki kilit direnci kırdı.

Bir sonraki direnç 2.000 dolarda bulunuyor ve bu, satıcıları ve kâr alıcıları çekmesi muhtemel olan büyük bir psikolojik seviyeyi temsil ediyor. Momentum şu anda alıcıların lehine olmaya devam ediyor, ancak kilit direncin çok uzakta olmadığını düşünürsek dikkatli olmakta fayda var.

İleriye bakıldığında, Ethereum rallisini sürdürmeyi başarsa bile, ilk denemede fiyatın 2.000 doların üzerine çıktığını görmek şaşırtıcı olacaktır. Daha olası senaryo, bunun yerine bir geri çekilmenin takip etmesidir.

Ripple (XRP)

XRP’nin rallisi, 53 sentteki kilit dirence dokunduktan sonra bu hafta keskin bir dönüş yaptı. Fiyat o zamandan beri düştü ve son yedi günü %4,6 kayıpla kapattı. Mevcut destek 43 sentte.

Bu gerilemeye rağmen, momentum alıcıların lehine olmaya devam ediyor ve MACD göstergesi yükselişini sürdürüyor. Kilit direncin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor ve yalnızca genel pazarda önemli bir düzeltme bunun olmasını engelleyebilir.

İleriye bakıldığında, XRP uyanmış görünüyor. Bu son ralli, 43 sent seviyesini birkaç gün içinde desteğe çevirdiği düşünüldüğünde, sürdürülebilir ve anlamlıydı. Bu süreçte, XRP ayrıca daha yüksek bir seviyeye ulaştı ve bu da bu fiyat hareketi üzerinde genel bir yükseliş eğilimi sağlıyor.

Cardano (ADA)

Cardano bu hafta kazanç sağlamakta zorlandı ve fiyatında %0,7 gibi mütevazi bir artış elde etti. Ayrıca, kripto para birimi desteğini 38 sentte kaybetti, bu da ADA’nın bir sonraki temel destek seviyesinin bulunduğu 0,35 dolara düşebileceğini gösteriyor.

Momentumdaki bu düşüş MACD ve RSI göstergelerini de düşüş eğilimine sokuyor ve MACD, alıcılar yakında gelmezse günlük zaman diliminde düşüş eğilimi göstermek üzere. RSI ayrıca 50 puanda hızla orta seviyeye yaklaşıyor. Kaybedilirse, ADA düşüş eğilimi gösterebilir.

İleriye bakıldığında, ADA şu anda alıcılarını kaybetmiş gibi göründüğü için bu geri çekilme devam edebilir gibi görünüyor. 35 sentteki destek tutulursa, bu, tersine dönüş için iyi bir pivot görevi görebilir.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, fiyatın daha düşük seviyelere düşmeye devam etmesiyle zorlu bir Nisan ayı geçirdi. Bu nedenle %2,1 kayıpla kapattı ve henüz destek bulmuş görünmüyor. Bunun yerine, 315 dolardaki kilit direnç boğaları yeniden reddetti ve fiyat düşüyor.

Mevcut destek 300 doların hemen altında ve fiyat hareketi değişmezse BNB bu seviyeyi yeniden görebilir. Göstergeler herhangi bir geri dönüş ipucu vermiyor ve güç eksikliği gösteriyor.

İleriye bakıldığında, Binance Coin Mart ortasında başlayan düzeltmesine devam edecek gibi görünüyor. Eğer öyleyse, fiyat destek bulana kadar tersine dönüş olası değildir. Bunun için en muhtemel aday 300 dolar seviyesi civarında.

Solana (SOL)

Solana düz bir trendde bulunuyor. Alıcılar 20 dolarlık desteği savunmak için iyi bir iş çıkardılar ve şu ana kadar fiyat bu hafta değerinin yalnızca %0,8’ini kaybetti. Temel destek devam ettiği sürece, SOL volatilite geri döndüğünde bir kırılma girişiminde bulunmak için iyi bir şansa sahiptir.

Kilit direnç 22 dolarda ve bu kripto para birimi Mart ortasında bu seviyeden reddedildi. O zamandan beri fiyat sabit kaldı. Momentum göstergeleri de piyasa katılımcılarının ilgisizliği nedeniyle net bir önyargı vermiyor.

İleriye bakıldığında, fiyat hareketi boğalardan veya ayılardan herhangi bir inanç göstermediğinden Solana bir duraklama içinde görünüyor.

Görsel kaynakları: TradingView

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.