Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,452.87
-3523.11
Ethereum
$3,251.91
-290.71
Dogecoin
$0.17
-0.03
Ripple
$0.55
-0.07
Binance Coin
$586.68
-39.37
Litecoin
$85.76
-12.61
Monero
$125.80
-7.27
Cardano
$0.51
-0.08

İngiltere Bitcoin ve Ether ETN’lerine onay verdi

1

Dünya genelinde kurumsal yatırımcılar, Bitcoin ve diğer kripto para destekli ürünlere olan taleplerini arttırırken, İngiltere’den olumlu bir adım geldi. Ülkenin finans regülatörü FCA, kripto para destekli tahvillere yönelik taleplere lisanslı yatırım borsalarının itiraz etmeyeceğini duyurdu. Ayrıca FCA, bireysel yatırımcıların bu ürünlere erişimine izin vermeyeceğini belirtti. Bu adım, kripto para piyasasının kurumsal yatırımcılar için giderek daha cazip hale geldiğini gösteriyor.

Pazartesi sabahı Bitcoin’in 71 bin doların üzerine çıktığı gün, İngiltere’nin finans regülatörü olan Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) önemli bir duyuru geldi. Kurum, Onaylı Yatırım Borsaları aracılığıyla kripto destekli ETN’lerin yatırımcılara açılacağını açıkladı.

ETN’ler, yatırım firmalarından kredi veren şirketlerden profesyonel yatırımcılara kadar geniş bir yelpazede bulunacak. FCA, katı kurallarını bireysel yatırımcılar için uygulamaya devam ederken, bu yatırımcı grubuna kripto destekli ETN’leri kapattı. Kurum, “Bireysel yatırımcıların bu alana girmesine izin verilmeyecektir” dedi.

Ayrıca kurum, borsaların gerekli önlemleri almak konusunda tamamen sorumlu olduğunu vurguladı.

Londra Borsası ise bu açıklamanın ardından ikinci çeyrek itibarıyla Bitcoin ve Ether ETN’leri için başvuruları kabul edeceğini duyurdu. Bu duyuruyla birlikte Bitcoin 71 bin, Ether ise 4000 dolar sınırını aşmayı başardı.

İngiltere’nin kripto paralar konusunda sıkı kurallara sahip olmasıyla bilindiği belirtilirken, FCA’nın otobüs ve metro duraklarında kripto para şirketlerinin reklam vermesini de yasakladığı hatırlatıldı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.