Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

HTX Global’den Çalınan Ethereum’lar Geri İade Edildi

3

Lookonchain analiz platformuna göre, HTX Global isimli kripto para borsası geçen hafta bir hırsızlık yaşadı ve bu olayın ardından kaybedilen tüm varlıklar geri alındı. 4.999 Ethereum’u temsil eden 8,2 milyon dolarlık değer, HTX Global’e geri geldi. Bu borsa, belirlenen güvenlik açığı nedeniyle kimliği bilinmeyen bir hacker ya da hacker grubunun saldırısına maruz kaldı ve bu saldırı sonucunda büyük miktarda Ethereum kaybetti.

TRON’un kurucusu ve HTX Global danışmanı Justin Sun, hırsızlık sonrası oluşan zararın giderildiğini açıkladı. Sun, kaybedilen miktarın HTX Global’in toplam varlığının sadece küçük bir bölümünü oluşturduğunu ifade etti. Eğer hırsız çaldığı varlıkların tamamını geri verirse, %5 Whitehat ödülü olarak 400.000 dolar sunacaklarını ve hacker için bir güvenlik danışmanlığı teklifi hazır olduğunu belirtti.

HTX Global borsasının saldırıya uğraması, borsa ile ilgili iflas söylentilerinin ortaya çıkmasından kısa bir zaman sonra meydana geldi. Bu dönemde, Dogecoin destekçisi Mishaboar, DOGE yatırımcılarına HTX’te kalmamalarını önerdi. Bunun temel nedeni, borsanın şüpheli Rezerv Kanıtı talepleriydi.

Mishaboar, rezerv belgelerinin her zaman doğru bir resim vermeyebileceğini ve bir borsanın gerçek mali pozisyonunu yansıtmayabileceğini belirtti. Buna karşın, Justin Sun kullanıcılara yönelik endişeleri hafifletmek amacıyla bir duyuru yaptı ve bu tür söylentilere kulak asmamanın önemini vurguladı.

Netice itibarıyla, hırsızın aldığı tüm Ethereum’ları iade etmesi sonucunda, HTX Global kullanıcıları borsaya ve yatırımlarına dair daha pozitif bir duyguyla yaklaşmaya başladı ve inançları tazelendi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.