Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Hong Kong Hükümeti, Kripto Alanında Baskıyı Artırıyor

0

Hong Kong yönetimi, bankacılık sektörünün devlerine kripto para birimi müşterilerini kabul etmeleri çağrısında bulunuyor.

Hong Kong’un merkez bankası, HSBC, Standard Chartered ve Bank of China gibi önde gelen bankalardan, kripto para borsalarını müşteri olarak neden tercih etmediklerini sorguluyor. Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), bölgenin merkez bankası ve düzenleyici kurumu olarak, HSBC ve Standard Chartered dahil büyük bankalara, kripto para borsalarını müşteri olarak kabul etme konusunda baskı uyguladığı belirtiliyor.

Hong Kong, Kripto Para Alanındaki Çalışmalara Kararlı

Bir rapora göre, HKMA Mayıs ayında bir toplantı düzenleyerek, Bank of China ile birlikte İngiltere merkezli firmaları, bu konuyu neden gündemlerine almadıklarını sorguladı. 27 Nisan’da HKMA, bankaları kripto para sektöründeki trendleri izlemeye ve uygulamaya teşvik eden bir genelge yayınladı.

Bu belgede, Hong Kong merkez bankası, kurumlarından, sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP’ler) olarak bilinen kripto şirketlerine bankacılık hizmetlerine erişimde yardımcı olmalarını özellikle talep etti. Kripto para sektöründeki faaliyetlerine kararlılık gösteren Hong Kong hükümeti, sektörün büyümesi ve yaygınlaşması için çalışmalarını daha da yoğunlaştıracağa benziyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.