Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Hong Kong Fonu, Kripto Yatırımı İçin 100 Milyon Dolar Toplamayı Planlıyor

0

Hong Kong merkezli yeni sermaye fonu, bölgesel pazara odaklanacak ve Web3 girişimlerini kucaklayacak.

Hong Kong yeniden kripto pazarına açılırken, yerel yatırımcılar dijital sektörü finanse etmek için 100 milyon dolarlık bir fon başlatıyor. Yeni fon ProDigital Future, bölgesel pazara yönelik erken aşamadaki Web3 şirketlerini hedef alacak.

30 Mart tarihli bir Bloomberg raporuna göre ProDigital Future, altı aylık bağış toplama dönemini cebinde yaklaşık 30 milyon dolarla tamamladı. Ancak, 2023’ün sonuna kadar 100 milyon dolar toplamayı planlıyor.

Fon, Hong Kong merkezli sermaye şirketi SAIF Partners’ın ortağı Ben Ng ve Çin’den uzun süredir teknoloji yatırımcısı olan Curt Shi tarafından yönetiliyor. Bu noktada, Sunwah Kingsway Capital Holdings ve Golin International Group, fonu desteklemek için çoktan devreye girdi.

Şimdiye kadar Shi, gazetecilere, yatırımcılar paralarını kripto projelerine yatırma konusunda temkinli olsa da, fon toplama sürecinin “nispeten sorunsuz” olduğunu söyledi. Bilindiği üzere, Hong Konglu yatırımcılar ve Çin, Avustralya ve Singapur’dan bazı aile ofisleri de ProDigital Future’a katıldı.

Fon “Hong Kong’u ve politikalarını kucaklayacak” ancak Avustralya ve Singapur’un yanı sıra “Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde” de yer almayı planlıyor.

ProDigital Future, metaverse şirketi GigaSpace ve şu anda gizli modda çalışan Avustralya’dan bir dijital futbol ligi olan One Future Football ile altı dijital varlık projesine şimdiden yatırım yaptı.

OKX, Kripto İçin “Büyük İştahı” Gerekçe Göstererek Avustralya’da Genişlemeyi Planlıyor

Ekim 2022’de Hong Kong hükümeti, kriptoyu düzenlemek için kendi yasa tasarısını çıkarma fikrini gündeme getirdi. 20 Şubat’ta, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, Haziran ayında yürürlüğe girecek olan kripto para borsaları için bir lisanslama rejimi önerisi yayınladı.

Rejim, potansiyel piyasa oyuncularının varlıkların güvenli bir şekilde saklanması, “Müşterini Tanı”, “Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele” düzenlemeleri dahil olmak üzere çeşitli ön koşulları karşılamasını talep ederek gerekli bir lisanslama prosedürü önermekte.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.