Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,637.33
-816.63
Ethereum
$3,410.90
+0.06
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.55
-0.08
Binance Coin
$568.77
-4.84
Litecoin
$71.43
+0.05
Monero
$159.47
-0.71
Cardano
$0.42
-0.02

Hashdex’ten Yeni Bitcoin ETF Başvurusu!

1

Kripto varlık yönetim şirketi Hashdex, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin borsa işlem fonuna (ETF) yönelik rekabeti artırmak için adım attı. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem ETF başvurusu yaparak dikkatleri üzerine çekti.

ETF’ler, bir hisse senedi piyasasında alınıp satılan yatırım fonlarıdır ve temelde hisse senetleri, tahviller, emtialar gibi çeşitli varlık türlerinin kombinasyonundan değer kazanır. Benzer şekilde, Bitcoin ETF’leri de Bitcoin’in değerini izler ve bu varlık kripto borsaları yerine geleneksel borsalarda alınıp satılabilir.

Hashdex’in yaklaşımı, önceki başvurulardan farklıdır; çünkü Coinbase gibi bir gözetim paylaşım anlaşmasına dayanmayacak ve Bitcoin’i vadeli işlem borsası CME’nin fiziksel borsalarından direkt olarak satın almayı planlıyor. NYSE Arca’nın 19b-4 başvurusuna göre, Hashdex Bitcoin vadeli işlem ETF’sine spot Bitcoin eklemeyi ve adını Hashdex Bitcoin ETF olarak değiştirerek planlamaktadır.

Bazı uzmanlar, Hashdex’in benzersiz Bitcoin ETF başvurusunu değerlendirdi. Bloomberg analisti James Seyffart, bu stratejinin sadece ilişkili pozisyon işlemlerini içerdiğini ve bunun vadeli kontratları denk spot maruziyete dönüştürmeyi tercih ederek doğrudan nakit alımlarından kaçındığını açıkladı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.