Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

GameStop yükseldi, 2021 Memecoin Boğa Koşusunu Tekerrür Edecek mi?

5

Keith Gill, namıdiğer “Roaring Kitty”, geri dönüşüyle birlikte, yatırımcılar bir sonraki büyük hisse senedi veya kripto rallisi için gözlerini dört açmış durumda ancak analistler pek emin değil.

Keith Gill’in ani ve beklenmedik dönüşü — 2021 GameStop kısa pozisyon sıkışıklığını başlatan kişi olarak geniş çapta tanınan — spekülatörlerin tek bir soruyu sormasına yol açtı: GameStop 2.0’a mı giriyoruz?

Birçok kişi umutlu, ancak en az bir analist şüpheci.

COVID-19 pandemisi sırasında Gill, Reddit yatırımcılarının, başarısız olduğunu düşündükleri bir fiziksel oyun mağazasını açığa satarak para kazanan hedge fonlarına karşı durduğu GameStop hikayesinin merkezindeydi. Bu olay, GameStop hisselerinin fiyatını bir ay içinde %1,000’in üzerinde artırdı.

Bazıları, GameStop kısa pozisyon sıkışıklığının, perakende yatırımcıların dikkatini başka yerlere çevirdikten sonra Dogecoin ve Shiba Inu gibi memecoinlerin fiyatındaki büyük artışın zeminini hazırladığına inanıyor.

Gill, 19 Haziran 2021’de sosyal medyada sessizliğe büründü, ancak 13 Mayıs’ta neredeyse üç yıllık bir aradan sonra geri dönerek bir oyuncunun sandalyesinde doğrulduğunu gösteren tipik olarak gizemli bir meme paylaşarak dönüşünü duyurdu.

Gill’in X’e dönüşünü izleyen 24 saat içinde, GameStop hisseleri %111’e kadar yükseldi, DOGE ve SHIB ise sırasıyla %6.2 ve %5.4 değer kazandı.

GameStop, DOGE ve SHIB’in 5 Mayıs’tan bu yana karşılaştırmalı fiyat hareketleri. Kaynak: TradingView

Şimdi, kripto meraklıları Gill’in dönüşünün benzer bir perakende çılgınlığını ateşleyeceğini umuyor.

Bir analist bu kadar iyimser değil

Ancak, eToro piyasa analisti Josh Gilbert’e göre, bu sefer işler bu kadar kolay olmayabilir.

“Bu varlıklardan bazılarında kesinlikle kısa vadeli hareketler başlatacaktır, ancak uzun vadeli bir sürdürülebilirlik görmek zor,” dedi.

Ayrıca, Gilbert, GameStop gibi varlıklardaki açık kısa pozisyonların 2021’e kıyasla çok daha küçük olduğunu belirtti, bu da “yukarı yönlü hareketin büyüklüğünün” muhtemelen daha küçük olacağı anlamına geliyordu.

“2021’deki ortam, faiz oranlarının dip seviyelerde olduğu, hükümetlerin küresel olarak mali teşvik sağladığı ve önemli ekonomilerin neredeyse hiç enflasyon olmadığı bir dönemle karşılaştırılamaz.” “Amerika Birleşik Devletleri’nde %5.5 faiz oranına sahibiz ve küresel bir geçim krizi var. Basitçe, tüketicilerin 2021’deki gibi bir konumda olması pek olası değil ve bu, finansal kararlar üzerinde büyük bir etkiye sahip,” Gilbert ekledi.

Kripto meraklıları, boğa beklentilerini daha basit bir tezle destekledi.

Pseudonymous trader Travis, Robinhood ve merkeziyetsiz borsa Uniswap arasındaki son entegrasyona işaret ederek, yeni bir GameStop dalgasının bu uygulama aracılığıyla memecoin’ler ve diğer kripto paraları satın almasının makul olacağını söyledi.

“Sadece hatırlatma, artık Robinhood’ta memelere yatırım yapabilirsiniz. Roaring Kitty ordusunun bu şeyleri almaması gerektiğini mi düşünüyorsunuz?” Ancak, Gilbert, birçok diğer faktör arasında, çoğu yatırımcının artık spekülatif rallilerin nasıl sonuçlanacağını bildiğini ve çok daha fazla dikkatli olma eğiliminde olduğunu belirtti.


“Düşünüyorum ki, 2021’deki pozisyonumuzla tamamen farklı bir noktadayız, bu da beni benzer bir rallinin olasılığı konusunda tereddüt ettiriyor,” dedi.

“Bununla birlikte, son birkaç yılda WallStreetBets’te bulunan 14.5 milyon kullanıcı her şeyin mümkün olduğunu gösterdi.” Drama gelişirken GameStop ile ilgili birçok memecoin, şirketle resmi bir bağlantısı olmayan GameStop (GME) adlı bir token da dahil olmak üzere büyük ölçüde yükseldi. GME memecoin, Birdeye verilerine göre tek bir günde %3.650’den fazla arttı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.