Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,350.67
+1251.65
Ethereum
$3,551.46
+41.71
Dogecoin
$0.14
+0.01
Ripple
$0.59
0
Binance Coin
$604.26
+9.87
Litecoin
$74.45
+1.35
Monero
$164.78
+1.45
Cardano
$0.45
+0.01

ETF uzmanı Eric Balchunas, Genesis’e bağlı Bitcoin satışlarının sona erdiğini belirtti.

3

Eric Balchunas, özellikle Bitcoin spot ETF’leri kabul edilmeden önce yaptığı yorumlarla kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bir isimdir. Şubat ayında mahkemeden satış izni alan Genesis şirketinin GBTC satışlarının “ya bittiğini ya da bitmeye çok yakın olduğunu” belirtti. Bu yorumlarıyla dikkat çeken Eric Balchunas, kripto para yatırımcıları arasında önemli bir isim olarak bilinmektedir.

Bitcoin spot ETF’leri büyük yatırımlar alırken, Grayscale şirketinin GBTC hisseleriyle ilişkili firmaların satışları 11 Ocak’tan bu yana önemli bir satış baskısı oluşturuyor. FTX ve Genesis gibi iflas etmiş şirketlerin yaptığı büyük satışlar dikkat çekerken, ETF analisti Eric Balchunas ise Genesis satışlarının azaldığını iddia etti.

Bloomberg ETF uzmanı, son 2 haftada Bitcoin spot ETF’lerine yapılan yatırımlarda yaşlı jenerasyonun güçlü alımlarının etkili olduğunu belirtti. Ayrıca, bu haftaki yükselişlerin GBTC satışlarının azalmasından kaynaklandığını ve Genesis’in satışlarının ya bittiğini ya da bitmek üzere olduğunu ifade etti.

FTX borsasının 2022’de iflas etmesi diğer kripto şirketlerini olumsuz etkilemişti. Genesis’ten borç alanlar ödemelerini yapamayınca şirket zor durumda kalmıştı. Genesis, 2023’ün ocak ayında iflas başvurusunda bulunmuş ve varlıkları dondurulmuştu.

Dondurulan varlıklardan bir bölümü olan 1.3 milyar dolarlık GBTC hissesi için mahkeme şubat ayında (2024) satış izni verdi. Genesis’in sattığı GBTC hisseleri karşılığında Grayscale şirketi de Bitcoin sattı ve bu durum fiyatta ciddi baskı yarattı.

Grayscale şirketi son 2 haftada toplamda 2.9 milyar dolarlık satış yaptı. Satışların ne kadarının Genesis’e ait olduğu bilinmiyor ancak Balchunas, büyük oranda rakamların Genesis satışları olduğunu iddia ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.