Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Çin Halk Cumhuriyeti Yönetimi Kripto Paralar İle İlgili Açıklamada Bulundu

3

Çin Komünist Partisi, yurt dışı telekomünikasyon ve internet dolandırıcılığı yapan grupları sert bir şekilde uyardı ve bu yasadışı ve suç oluşturan eylemlerle mücadele etmek için tüm olanaklarını kullanacağını ifade etti.

Parti, dolandırıcılık yapan grupların, insanları aldatmak ve zarar vermek için Blockchain, metaverse, sanal para birimleri, yapay zeka ve diğer yeni teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanmaktan ve elektronik dolandırıcılık merkezlerini yok etmek ve tuzağa düşmüş bireyleri kurtarmak için ilgili ülkelerle işbirliği yapmaktan söz etti.

Açıklamada, Blockchain’in en başta yer alması dikkat çekiciydi.

Birkaç gün önce genel kurul toplantısı düzenleyen Çin Merkezi Siyasi ve Hukuki Komite, sistematik yönetim, yasa tabanlı yönetim ve kökeninde yönetim ilkelerine bağlı kalmayı ve yurt dışı telekomünikasyon ve internet dolandırıcılığı ile diğer yasadışı ve suç oluşturan eylemlerin yasalara uygun bir şekilde engellenmesini tavsiye etti.

Komite, yurt dışı telekomünikasyon ve internet dolandırıcılığı yapan grupların “yüksek ücretli işe alım” bahanesiyle sıradan insanları dolandırıcılık faaliyetlerine çektiğini ve korkuttuğunu ve ayrıca insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden şiddetli tutuklama ve insan ticareti gibi bir dizi karanlık sektör zinciri oluşturduklarını belirtti.

Komite, mevcut ortak yasa uygulama modelinden ders alınacağını, yurt dışı telekomünikasyon ve internet dolandırıcılığına karşı mücadele için standart bir işbirliği mekanizmasının kurulmasının inceleneceğini, suçlular için uzun süreli bir caydırıcılık sağlanacağını ve Çin ile ilgili ülkeler arasında dostça işbirliğinin genel durumunun korunacağını belirtti.

Komite, dolandırıcılık yapan grupların suç araçlarını modernleştirmek için kullandığı blockchain, metaverse, sanal para birimi, yapay zeka gibi yeni teknolojilerin ve yeni formatların denetiminin güçlendirileceğini de ifade etti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.