Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,284.26
+1706.56
Ethereum
$3,261.39
+190.74
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.52
+0.02
Binance Coin
$577.96
+17.46
Litecoin
$82.70
+3.21
Monero
$125.25
+3.89
Cardano
$0.49
+0.02

Bitcoin ETF’leri Yükselişe Geçiyor: 80.000 Dolar Hedefi Görüşte

1

Bitcoin ETF’leri, Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan’ın görüşlerine göre, Bitcoin fiyatının bu yıl 80.000 doları geçme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Bu fonlar, piyasaya yeni sunulan ve büyük ilgi gören BITB isimli spot ETF de dahil olmak üzere, Ocak ayından itibaren sürekli bir fon akışı sağlayarak ve talebi artırarak benzersiz başarılar elde etmiştir.

Bitcoin ETF’leri Yükselişi Destekliyor

Spot Bitcoin ETF’leri, Bitwise için büyük bir başarı olmuş ve yönetim altındaki varlıkların 1 milyar doları aşmasını sağlamıştır. Bu ETF’lerin çoğunlukla bireysel yatırımcılar tarafından tercih edildiği, finans kurumlarının ise bu ürünleri değerlendirip müşterilerine sunduğu gözlemlenmiştir.

Yükseliş Beklentisi

Bitcoin’e olan kurumsal ilginin artması, fiyatların yükselme potansiyelini güçlendiriyor. Bitwise, spot ETF’lere olan talebin ve beklenen arz darboğazının Bitcoin fiyatını 80.000 doların üzerine çıkarabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, yaklaşan Bitcoin yarılanmasının da fiyatları olumlu etkileyeceği öngörülüyor.

Fiyat Artışı Mümkün Ama Zorluklar Var

Fiyatların yüksek seviyelere ulaşması kolay olmayacak; özellikle ABD’deki kripto para düzenlemeleriyle ilgili belirsizlikler bazı riskler taşıyor. Ayrıca, Bitcoin havuzlarında hareketsiz duran varlıkların fiyatlar üzerinde etkili olabileceği belirtiliyor.

Bitcoin Havuzları ve ETF’lerin Etkisi

Hougan, mevcut Bitcoin havuzlarında bulunan ve henüz harekete geçirilmemiş Bitcoin’lerin piyasaya sürülmesinin fiyatları düşürme potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin ETF’lerinin sağladığı benimsenme ve Wall Street’in artan ilgisi, piyasada geri dönüşü olmayan bir değişiklik yaratıyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.