Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,072.78
+181.15
Ethereum
$3,740.84
+31.52
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.40
+1.46
Litecoin
$84.80
+0.12
Monero
$140.99
-1.11
Cardano
$0.46
-0

Bitcoin Balina Faaliyeti Düşüyor! Fiyatı Nasıl Etkiler?

2

Son on-chain verilere göre, Bitcoin ağı son birkaç haftadır yüksek değerli işlemlerde sürekli bir düşüş yaşıyor. Bu durgun aktivite, nisan ayı boyunca konsolidasyondan çıkma konusunda zorlanan öncü kripto para biriminin fiyatı tarafından da yansıtıldı.

Geçen hafta Bitcoin fiyatı, birkaç kez dokunmasına rağmen, 67.000 doların üzerinde tutunmada zorlandı. BTC’nin fiyatı o zamandan beri düşüş eğiliminde ve CoinGecko verilerine göre son yedi günde %2’den fazla düşüş gösterdi.

İlginç bir şekilde, son on-chain veriler, özellikle ağ aktivitesi açısından bir dönüş olmadıkça, bu etkileyici olmayan fiyat performansının piyasa lideri için devam edebileceğini öne sürüyor.

Balina Faaliyeti BTC Fiyatını 73.000$’a Taşabilir Mi?

Ünlü kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin balina faaliyetinin son altı haftada sürekli olarak azaldığını açıklamak için X platformuna başvurdu. Bu açıklama, Santiment’in Balina İşlem Sayısı metriğine dayanıyor. Bu metrik, 100.000 dolar ve 1 milyon dolar değerindeki BTC işlemlerinin sayısını izliyor.

Balinalar, belirli bir kripto para birimine (bu durumda Bitcoin’e) büyük miktarlarda sahip olan varlıklar veya bireylerdir. Bu nedenle, büyük işlemleri gerçekleştirebilme kapasiteleri nedeniyle piyasa dinamikleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptirler, bu da spekülasyonları ve potansiyel fiyat değişimlerini tetikleyebilir.

Martinez, paylaştığı gönderide, Bitcoin balina faaliyetinde 14 Mart’tan bu yana belirgin bir düşüş olduğunu vurguladı. Bu tarih, önde gelen kripto paranın 73.737 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığı günle aynı tarih. Bu aktivitedeki düşüş, Bitcoin’in fiyatındaki son performans düşüşüyle denk düşmektedir.

Ancak, kripto analisti, yüksek değerli işlemlerde bir artışın BTC’nin fiyatına canlılık katacağını belirtti. Bu, ağ aktivitesindeki bir artışın Bitcoin’e olan yüksek talebi ima edebileceği ve bunun da yüksek fiyatlara yol açabileceği mantığına dayanmaktadır.

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, balina işlem sayısının zirvesi, BTC’nin yeni rekor yüksek fiyatı ile korele olmaktadır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.