• BITCOIN/TL
  529691,476
  % -1,77
 • ETHEREUM/TL
  33596
  % -2,09
 • RIPPLE/TL
  8.48
  % -1,95
 • BITCOIN CASH/TL
  2463.41,140
  % -2,87
 • LITECOIN/TL
  1749
  % 12,93
 • COSMOS HUB/TL
  222.69
  % -1,29
 • TRON/TL
  1.19
  % -7,29
 • TETHER/TL
  19.19
  % 0,23

25 Kat Kazanç İçin Alınabilecek En İyi 10 Altcoin

25 Kat Kazanç İçin Alınabilecek En İyi 10 Altcoin

2008’deki lansmanından bu yana Bitcoin, birçok kripto para biriminden oluşan büyük bir pazara ilham kaynağı oldu. ‘Alternatif’ kripto para birimlerinin sayısı (altcoinler) her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Günümüzde ise altcoin sayısı yaklaşık 5.000’den fazla. Kriptoya yatırım yapmak isteyen herkes için, sundukları işlevsellikleri göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in yanı sıra cüzdanınızda birkaç coin daha tutarak uzmanlarca “sepet” diye tabir edilen çeşitlendirme yapmanız önerilir.

Aşağıda, bazı uzmanların tavsiyelerine göre yatırımcıların satın alabileceği en iyi 9 altcoini listeledik. Piyasa güçlerine ve yatırımcıların hayal gücünü cezbeden çeşitli yükseltmelere rağmen her biri 2023’te 25 kat kazanç elde etme potansiyeline sahip.

2023 yılında da devam eden ayı piyasası koşulları sebebiyle yatırımcılar, yüksek artış potansiyeline sahip yeni kripto paralar arıyor.

 1. Love Hate Inu (LHINU) – İnsanların günün sıcak konuları hakkında fikirlerini belirtmeleri ve bunu yaptıkları için ödüllendirilmelerini temel alan bir proje. Platform, kullanıcılara günün önemli meseleleriyle ilgilenmeleri için benzersiz bir yol sunarken sağlıklı çevrimiçi tartışmalara teşvik eder.
 2. Fight Out (FGHT) – Kullanıcının yeteneklerine, isteklerine ve hedeflerine göre geliştirilmiş kapsamlı bir fitness deneyimi sunar. Ayrıca, sık egzersiz yapanları ödüllendirerek onları daha da motive eder.
 3. C+Charge (CCHG) – Kullanıcılarına, elektrikli araçlarını şarj etmeleri için hızlı, basit ve güvenli bir ödeme sistemi sağlıyor. Hava kirliliği ve küresel ısınma sorunları da göz önünde bulundurulduğunda çevre dostu CCHG, büyük bir artış potansiyeline sahip.
 4. RobotEra (TARO) – En popüler metaverse kripto paralarından biri olan RobotEra, elinde token bulunduran kullanıcılarının RobotEra metaverse evrenine giriş yapmasına, farklı etkinliklerde bulunarak eğlenmesine, TARO coinlerini stake etmelerine, madencilik yapmalarına ve NFT satmalarına olanak tanır. Bu sayede kullanıcılar, çok çeşitli şekillerde kar elde edebilir.
 5. Metropoly (METRO) – Gayrimenkul NFT’leri alıp satma sürecinde devrim yaratmayı amaçlayan yeni, benzersiz bir kripto projesidir. Projenin amacı, dünya çapında çok çeşitli gayrimenkul mülklerini toplayıp sunmak ve kullanıcıların hayallerindeki mülkü hızlı bir şekilde bulmasına olanak sağlamaktır.
 6. Metacade (MCADE) – Metaverse evreninin en büyük oyna-kazan (P2E) sanal video oyun salonunu yaratmaya çalışan blok zinciri tabanlı bir projedir. Oyuncuların diğer oyun meraklılarıyla bağlantı kurabilecekleri, P2E oyunlarında oynayarak kazanabilecekleri ve aynı anda Web3 oyun devrimine liderlik edebilecekleri bir topluluk merkezi.
 7. Ripple (XRP) – Uygun fiyatlı finansal transferleri verimli bir şekilde destekleyerek gerçek zamanlı küresel ödemeler için destek sunan bir DeFi dijital varlığıdır. Ortalama müşteriler, geleneksel bankalara kıyasla işlem ücretlerinde %60 oranında etkileyici bir tasarruf sağlayabilir.
 8. Shiba Inu (SHIB) – Shiabrium, Ethereum için bir katman 2 ağıdır. SHIB token sahiplerine SHIB göndermek ve almak için güvenli ve ölçeklenebilir bir ağ sunar.
 9. Polygon (MATIC) – Ethereum’un ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlayan bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Bu, geliştiricilerin ve işletmelerin Ethereum’un blok zincirinde gelişmiş DeFi çözümleri ve dApp’ler oluşturmasını sağlarken aynı zamanda hızlı işlem hızlarının, artırılmış güvenliğin ve düşük maliyetlerin keyfini çıkarmalarını sağlar.
 10. The Sandbox (SAND) – Merkezi olmayan bir dijital emlak platformudur. Kullanıcılar, dijital emlak arsaları satın alırken ve bunları farklı şekillerde kullanırken, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) ve karakterler oluşturabilir, ayrıca bunları paylaşabilir.

Bu makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.